Projektantka wnętrz Ina Rinderknecht, we współpracy z biurem architektonicznym Neon Deiss, podjęła się renowacji, przebudowy oraz rozbudowy zabytkowej willi na obrzeżach Zurychu. Głównym celem projektu było zachowanie historycznej esencji budynku, przy jednoczesnym nadaniu mu ekskluzywnego i ponadczasowego charakteru.
Rozległa posiadłość otoczona barokowym ogrodem
Prace renowacyjne nad secesyjną willą z 1914 roku, domem szofera oraz ogrodem krajobrazowym w stylu barokowym, trwały cztery lata. Obecnie posiadłość służy już nie jako dom prywatny, lecz jako miejsce organizacji seminariów i konferencji. Ale nie tylko. Miejsce to gości również młodych stypendystów artystycznych uczelni, którzy w pięknych okolicznościach rozwijają swoje talenty.
Galeria:
Wnętrza eleganckiej wilii w Zurichu, projekt Ina Rinderknecht Interior Architecture
Budynek, wpisany na listę zabytków od 1993 roku, został pieczołowicie odrestaurowany i przebudowany zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi konserwatorskimi. Zachowano wiele oryginalnych tapet, obitych tkaniną ścian, podłóg oraz elementów stolarki i historycznych opraw oświetleniowych. Wchodzący do budynku mogą mieć wrażenie, że czas się tu zatrzymał.
Klasyczna estetyka w nowoczesnym wydaniu
Goście witani są w okazałym holu, gdzie uwagę przykuwa imponująca klatka schodowa oraz ręcznie malowane lniane tapety stworzone na zamówienie przez brytyjską manufakturę de Gournay. Motywy kwitnących pnączy i ptaków nawiązują do bujnych ogrodów oraz piękna okolicznego krajobrazu. Elegancki nastrój dopełniają ciemne drewno i dywanowy bieg o kremowo-malinowym wzorze, także zaprojektowany specjalnie na potrzeby wnętrza.
Czytaj też:
Trzy apartamenty „wow”, wszystkie z widokiem na Piotrkowską w Łodzi
Większość pomieszczeń utrzymana jest w delikatnych odcieniach szarości, kremu i beżu, które przełamują subtelne akcenty zieleni. Ta organiczna paleta barw nadaje klasycznemu wnętrzu lekkości. Nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz celowo kontrastują z tradycyjną stylistyką. Są to między innymi minimalistyczne pierścienie lamp wiszące w salonach i sypialniach.
Jednym z najważniejszych punktów projektu jest przestronna kuchnia, w której znajduje się wykonany na zamówienie, tapicerowany kącik wypoczynkowy, gwarantujący przytulną atmosferę także i w tym pomieszczeniu.
Stylowe sypialnie z łazienkami
Każda z trzynastu klasycznych sypialni w willi ma własną łazienkę, zaprojektowaną z ogromną dbałością o detal. Na ścianach zastosowano glazurowane płytki w stylu secesyjnym, które świetnie kontrastują z betonową podłogą. Prysznice, wanny oraz umywalki z drewna i naturalnego kamienia tworzą minimalistyczne zestawy, które dopełnia armatura Vaia w wykończeniu Brushed Platinum marki Dornbracht.
W podziemiach willi znajduje się strefa wellness. Wykorzystanie naturalnych materiałów, w tym wapienia o wyraźnej fakturze, nadaje tej przestrzeni kojącą i sprzyjającą relaksowi atmosferę.
Czytaj też:
Masz wnętrze w stylu modern classic? Zobacz, jak je udekorować na świętaCzytaj też:
Klimatyczne mieszkanie w kamienicy – aranżacja wnętrz w stylu modern classic