make me! to międzynarodowy konkurs wzorniczy dla organizowany przez Łódź Design Festival dla studentów i absolwentów kierunków wzorniczych i projektowych. W tym roku będzie to już jego 16. edycja. Tegoroczny nabór ruszył 22.11.2022 i zostanie zamknięty 22.03.2023 roku. Pula nagród to aż 50.000 zł!
![]()
Dla kogo?
Konkurs make me! organizowany jest dla młodych kreatywnych, którzy za pomocą swoich projektów chcą zmienić świat. Konkurs nie ma tematu przewodniego, nie ogranicza on innowacyjności, swobody twórczej, a zachęca do eksperymentowania. Dla młodego pokolenia to okazja, by zaprezentować to, co dla niego najważniejsze: tematy społeczne, ekologia, nowe materiały. –Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów, odważnych idei oraz wsparcie młodych projektantów, którzy są gotowi do startu – podkreślają organizatorzy.
Kariera, start!
Zgłoszone prace będą oceniane w dwóch etapach. W skład jury wchodzą eksperci z różnych dziedzin związanych z szeroko pojętym projektowaniem. Projekty, które zostały nagrodzone w poprzednich edycjach były odpowiedzialne społecznie, proekologiczne albo innowacyjne pod względem funkcji. „Nagrodzone projekty były odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata, pokonywały bariery i przełamywały tematy tabu. Stworzone przede wszystkim z myślą o ludziach i dla ludzi, jednak z poszanowaniem otaczającego ich świata. Zawsze przy tym odpowiadały na aktualne problemy i potrzeby, dzięki czemu niejednokrotnie trafiały już do sprzedaży komercyjnej. make me! to bowiem coś więcej niż prestiżowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami”, możemy przeczytać w nocie prasowej. Konkursowe prace rokrocznie prezentowane są podczas trwania Łódź Design Festival na otwartej dla publiczności wystawie. Start w konkursie make me! jest zwykle trampoliną do dalszego rozwoju artystycznego i kariery.
Czytaj też:
„To natura wymyśliła większość rozwiązań”. Wywiad z laureatem konkursu „make me!” Czytaj też:
Dobry Sen dla Re:Generacji
