Ciemne mieszkanie (zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym) może stanowić problem. Brak naturalnego światła powoduje obniżenie nastroju i ogólne poczucie beznadziei. Nic nam się nie chce, a w niedoświetlonych kątach kryją się zmartwienia i problemy. Dlatego zróbmy wszystko, by rozjaśnić nasze wnętrza. Nie będzie potrzebny remont i długa lista zakupów. Rozjaśnimy nasze wnętrza niewielkim kosztem. My poczujemy się zrelaksowani i pełni energii, a samo mieszkanie będzie wyglądało o niebo lepiej.
Kilka niedrogich sposobów na rozjaśnienie ciemnego pokoju
- Wybierz jasne kolory. Najprostszym sposobem na rozjaśnienie pokoju jest pomalowanie ścian na jasny kolor. Najlepiej sprawdzą się biel, beż, krem i jasny błękit albo brzoskwiniowy kolor roku. Wszystko zależy czy lubisz ciepłe, czy chłodne tony. Jasne kolory odbijają światło, dzięki czemu pokój wydaje się większy i jaśniejszy.
-
Dodawaj elementy odblaskowe. Lustra i inne elementy odblaskowe, takie jak błyszczące powierzchnie czy szklane dekoracje, również pomagają rozjaśnić pomieszczenie. Lustro zawieszone na ścianie może sprawić, że pokój będzie wydawał się większy. Jeśli lubisz – możesz zdecydować się na przezroczyste meble, na przykład włoskiej marki Kartell.
- Zadbaj o odpowiednie oświetlenie. W ciemnym pokoju ważne jest, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie. Wybierz żarówki o dużej mocy, najlepiej z ciepłym światłem. Możesz również zamontować dodatkowe źródła światła, takie jak lampy stołowe, lampy podłogowe i kinkiety. Postaw na oświetlenie boczne, które rozjaśni ciemne kąty, jednocześnie powiększając pomieszczenie.
-
Jeśli masz ciemny salon, możesz również zastosować listwę oświetlenia LED, która obmywać będzie łagodnym światłem zasłony. To prosty zabieg, który daje znakomity efekt.
- Otwórz przestrzeń. Jeśli to możliwe, pozbądź się z pokoju ciężkich mebli i zasłon. Lekkie meble i dekoracje okienne z półprzezroczystych materiałów sprawią, że pokój będzie wydawał się większy i jaśniejszy. Możesz również zrezygnować z ciężkich zasłon na rzecz rolet lub żaluzji.
Jasne mieszkanie w bloku – krakowski projekt Mango Investments
Oczywiście, sposób na rozjaśnienie ciemnego pokoju zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto eksperymentować z różnymi kolorami, materiałami i dodatkami, aby znaleźć rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu. Projekt mieszkania w bloku zaaranżowanego w stylu minimalistycznym może być dla wszystkich poszukujących znakomitą inspiracją.
Mieszkanie w stylu skandynawskiego minimalizmu. Pokój dzienny
Pokój dzienny połączony został z otwartą kuchnią, jadalnią i strefą do
relaksu. Znalazły się tu tylko najpotrzebniejsze meble, proste, geometryczne
formy, żadnych ozdobników i zbędnych dekoracji.
Jasna baza kolorystyczna w strefie dziennej
Inwestorom zależało, by jasna przestrzeń nie była zakłócana przez żywe kolory. Projektantki zaproponowały minimalizm w wersji skandynawskiej – dużo światła, uniwersalne barwy jako baza dla kolorów, które może kiedyś zechcą się
pojawić. Póki co dominuje biel i szarość, z akcentami czerni i bardzo
delikatnej miętowej zieleni.
Miętowy aneks kuchenny
Spory aneks
kuchenny zaplanowany został na rzucie litery L. Bezuchwytowe fronty dostały piękny zielonkawy odcień
i białe blaty dla delikatnego kontrastu. Rolę tradycyjnych wiszących szafek
przejęły proste uchylne kubiki cofnięte nieco w głąb zabudowy. Podobnie jak
ściana pod nimi zostały obłożone wybarwionym na głęboką czerń eleganckim
fornirem.
Sypialnia jak w hotelu
Pokój w stylu glamour
Sposoby na powiększenie niewielkiej łazienki
Loft dla faceta. Mój chłopak też chce tak mieszkaćCzytaj też:
Lampa na parapecie – pomysł ze skandynawskich wnętrz