Kolekcja składa się z krzeseł, stołu, stolika kawowego, kredensu, regału, sofy, luster, lamp, ramek do obrazów oraz wazonów. Każdy element – z wyjątkiem lamp i luster – jest wykonany (a właściwie wyrzeźbiony) z drewna cedrowego.
Jest ono wypalane na powierzchni, co daje bardziej zrównoważoną ochronę niż oleje i farby. Ponadto zwęglone wykończenie nadaje meblom czarny wygląd, przypominający atrament.
Kompozycja znaków
Sabina Blasiotti opisuje kolekcję jako wszechstronną i różnorodną, pasującą do różnych wnętrz, od prywatnych salonów, przez sklepy, biura po pomieszczenia hotelowe. Każdy „znak” może być samodzielny, jak również łączyć się z innymi elementami kolekcji, tworząc większe kompozycje przestrzenne.
Seria szkiców
– W projektowaniu i architekturze bardzo ważna jest dla mnie autoekspresja – mówi Blasiotti. – Zawsze fascynowała mnie japońska kaligrafia, która już w momencie tworzenia staje się dziełem sztuki. Podobnie każdy element z kolekcji Charakters powstał w serii szybkich szkiców, które nie były edytowane ani poprawiane. Dzięki tej metodzie meble eksponują osobowość, niedoskonałość, a także wnoszą życie i ekspresję do wnętrz – dodaje.
SABI
Transdyscyplinarne studio architektoniczno-projektowe z siedzibą w Londynie działające na arenie międzynarodowej. W swojej pracy SABI odnosi się do estetyki związanej z przemijaniem, a w projektach stara się zawrzeć fizyczne ucieleśnienie czasu.
Galeria:
Meble z kolekcji inspirowanej japońską kaligrafią, projekt Sabina BlasiottiCzytaj też:
Styl japandi w aranżacji wnętrz. Na czym polega modny trend?Czytaj też:
Projekt wnętrz. Graficzna aranżacja domu własnego pary architektów