Współczesna wnętrza biurowe zmieniły się bardzo po pandemii. Pracodawcom zaczęło zależeć, by pracownicy zechcieli porzucić (chociaż częściowo) pracę zdalną i pofatygować się do biura. Współczesne miejsca pracy umysłowej różnią się więc bardzo od tych, które projektowało się jeszcze kilka lat temu. Swą estetyką, funkcjonalnością i ergonomią pomagają pracownikom działać w zespole, ale także zmierzyć się z zadaniami indywidualnie. Pomagają również budować przyjazną atmosferę i sprzyjać integracji, wszystko, by zachęcić ich do powrotu do biura i porzucić domowe pielesze.
Galeria:
Kancelaria prawna Greenberg Traurig, projekt BIT CREATIVE
Projekt kancelarii prawnej w najwyższym budynku Europy
Kancelaria prawna Greenberg Traurig za swoją siedzibę wybrała trzy piętra Varso Tower najwyższego budynku nie tylko w Polsce, lecz również i w całej Europie. O zaprojektowanie przestrzeni inwestorzy poprosili architektów z pracowni BIT CREATIVE.
Patrząc na obecne realizacje biur prawniczych, wyróżnić możemy dwa zasadnicze trendy. Kancelarie, które chcą, aby ich wnętrze wyglądało tradycyjnie i wykończone było przy użyciu naturalnych materiałów oraz te, które chcą, aby ich wnętrze nie wyglądało jak typowa kancelaria. W tym ostatnim przypadku estetyka jest bardziej dowolna. Aranżacje te przypominają projekty z branż IT czy mediowych, a nie typowych kancelarii czy funduszy finansowych – mówi architekt Barnaba Grzelecki z pracowni BIT CREATIVE.
Właśnie na ten drugi trend postawili właściciele kancelarii prawnej Greenberg Traurig.
Czytaj też:
Tak będzie wyglądało nowe centrum Warszawy już za 2 lata! Zobacz wizualizacje
Jak się projektuje nowoczesne przestrzenie biurowe?
Kancelaria prawna projektu BIT CREATIVE to przestrzeń, w której dominują naturalne materiały, których wybór, jak podkreślają architekci, nie był przypadkowy. Pod względem estetyki kancelarie prawne zazwyczaj stawiają na szlachetne materiały i ponadczasową kolorystykę. Powstała minimalistyczna, a przy tym elegancka i przyjazna w odbiorze przestrzeń wypełniona sztuką, która w projekcie odgrywa bardzo ważną rolę. Podnosi prestiż i nobilituje inwestora.
– Staraliśmy się wypracować neutralne, ponadczasowe wnętrze, w którym wszyscy będą czuć się dobrze i swobodnie. Wnętrze, które wykorzysta panoramiczny widok stolicy, geometryczne i linearne. Proste w swojej formie, lecz z detalami nadającymi charakter – podsumowuje Jakub Bubel z pracowni BIT CREATIVE.
Czytaj też:
Jak urządzić biuro, by czuć się jak w domu. To nie trudneCzytaj też:
W biurze jak w domu. Nowe oblicze miejsca pracy