Nie wiecie jak zaaranżować wielkanocny stół? Bez paniki. Wciąż zostało wam jeszcze troszkę czasu na wymyślenie koncepcji i zakup niezbędnych elementów dekoracyjnych. By ułatwić wam to zadanie, zapytaliśmy profesjonalistkę, która o trendach wie absolutnie wszystko.
Hit na Wielkanoc 2024 – modern organic z nutą klasyki
W tegorocznych aranżacjach wielkanocnego stołu śmiało łączymy ponadczasową klasykę z elementami stylu modern organic. Stawiamy na naturalne materiały – często zaczynając już od drewnianego stołu z wyraźnie zaznaczonymi słojami – oraz stonowaną kolorystykę. Błyszczące lub połyskujące detale wprowadzamy z dużą rozwagą, aby nie zburzyć delikatnego balansu między tym, co naturalne a tym, co eleganckie.
Wystarczy kilka gałązek bazi i stół nakryty w bieli i beżach, by olśnić domowników i gości
Porcelana w odcieniu kości słoniowej zawsze wygląda elegancko
Oryginalnym urozmaiceniem zastawy stołowej są talerze z wyznaniem miłości
Kto powiedział, że wielkanocny stół ma być zaaranżowany w bieli? Tu propozycja w kolorach ziemi
Kicające po stole zająca (w prawie naturalnej wielkości) z pewnością spodobają się dzieciakom
W takiej aranżacji świetnie odnajdują się lniane lub muślinowe obrusy w odcieniach off white oraz kojarzona z tradycją porcelana, o podobnym wybarwieniu, ozdobiona np. subtelnym, złotym ornamentem lub napisem. Do tego proponuję dość oszczędne w swym wyrazie kamionkowe wazony, białe świece czy naturalne elementy dekoracji takie jak gałązki bazi, liście eukaliptusa, bukszpanu czy żywy mech. Wszystko razem wpisze się w pełną harmonii estetykę, a my unikniemy kolorystycznej kakofonii połączonej z typowymi świątecznymi motywami – doradza Monika Bielska, Product Development Director w Miloo Home.
Czytaj też:
Wielkanocne dekoracje projektantki – wiosna i natura w twoim domu!
Wielkanocne dekoracje dla fanów artystycznej swobody
– Przeciwwagą dla pełnych elegancji wielkanocnych aranży jest modny od kilku sezonów eklektyzm, w którym możemy odnaleźć luźne nawiązanie do wielu aktualnych stylów i trendów. To świetna propozycja dla osób ceniących mniej formalne podejście do stylizacji, pozwalające na więcej estetycznej swobody, ale też – musimy to powiedzieć głośno – wybaczające więcej aranżacyjnych niedociągnięć (śmiech). W tym roku możemy zaszaleć i pozwolić sobie na luźniejszą interpretację tradycyjnych dekoracji, co sprawi, że nasz wielkanocny stół nabierze indywidualnego charakteru i autentyczności. Proponuję, by zamiast klasycznej porcelany postawić na mniej zobowiązującą, a bardzo popularną obecnie, szkliwioną ceramikę w ciepłych tonacjach brązu, zieleni lub żółci. Tradycyjny obrus możemy z kolei zastąpić plecionymi podkładkami wykonanymi z trawy morskiej lub wikliny. Sięgajmy po mniej formalne dodatki – lniane serwetki, gałązki bazi lub forsycji. Jeśli zdecydujemy się postawić na intensywniejszą kolorystykę, pamiętajmy, by mocne barwy zneutralizować praktyczną i pasującą do wszystkiego bielą, która doda aranżacji lekkości. Możemy jej użyć zarówno w części świątecznej ceramiki, jak i w oszczędnych formach wielkanocnych królików, które dumnie przyozdobią nasz wielkanocny stół – podsumowuje Monika Bielska.
Czytaj też:
Styliści oszaleli na punkcie tej wielkanocnej dekoracji do domuCzytaj też:
Kwiaty doniczkowe do wielkanocnych dekoracji. Zrobisz z nich stroik na stół