Skrzydłokwiat to popularna roślina doniczkowa, która jest łatwa w uprawie. Jednak nawet skrzydłokwiaty mogą czasami słabnąć lub chorować. Jeśli zauważysz, że Twój skrzydłokwiat ma żółte liście, opadające kwiaty lub ogólnie marnie wygląda, możesz spróbować podać mu domową odżywkę z żelatyny. Jest świetna do roślin, które są osłabione, np. po chorobie lub z powodu trudnych warunków panujących w mieszkaniach podczas sezonu grzewczego. Postawi na nogi nie tylko skrzydłokwiat, ale i inne kwiatki! Jak ją zrobić? To proste!
Domowa odżywka do skrzydłokwiatu. Przepis krok po kroku
Żeby zrobić domową odżywkę do skrzydłokwiatu, potrzebujesz tylko dwóch składników – wody i żelatyny. Używaj żelatyny spożywczej, która nie zawiera aromatów ani barwników. Jeśli chcesz, aby odżywka była bardziej skoncentrowana, możesz zmniejszyć ilość zimnej wody.
Składniki:
- 1 łyżka żelatyny,
- 250 ml gorącej wody,
- 750 ml zimnej wody.
Przygotowanie:
- Do szklanki wlej gorącą wodę i rozpuść w niej żelatynę. Upewnij się, że żelatyna jest całkowicie rozpuszczona.
- Do wysokiego pojemnika lub butelki przelej wodę z żelatyną i dodaj zimną wodę.
- Energicznie potrząsaj pojemnikiem lub butelką, aby płyny się wymieszały.
Jak działa odżywka z żelatyny do kwiatów?
Odżywka z żelatyny to prosty i niedrogi sposób na wzmocnienie zdrowia i stymulowanie wzrostu roślin domowych. Żelatyna jest źródłem azotu, niezbędnego składnika odżywczego dla roślin. Pomaga im wytwarzać chlorofil, który z kolei jest potrzebny do fotosyntezy. Fotosynteza to proces, w którym rośliny przekształcają światło słoneczne w energię, którą wykorzystują do wzrostu i rozwoju.
Odżywka z żelatyny do roślin – jak jej używać?
Gotową odżywką z żelatyny możesz zasilać rośliny raz w miesiącu. Aby to zrobić, wystarczy wlać 1-2 łyżki odżywki do wody, którą podlewasz rośliny.
Odżywkę z żelatyny możesz stosować do wszystkich roślin, w tym doniczkowych, ogrodowych i balkonowych. Dozwolone jest łączenie jej z innymi odżywkami, ale wówczas należy uważać, żeby nie przenawozić roślin.
Odżywkę z żelatyny możesz przechowywać w lodówce przez kilka tygodni.
Czytaj też:
Połóż ten kuchenny odpad na dnie doniczki z paprocią, zmieszaj z glebą albo zalej wodąCzytaj też:
Przy okazji śniadania, zrób odżywkę do roślin doniczkowych. Zamiokulkas ją pokocha!