Hotelik na Majorce to hiszpańska wersja „rzuć wszytko i wyjedź w Bieszczady”. Założyli go lekarka Inés Alemany, która wróciła na wyspę, żeby ratować rodzinną posiadłość i zacząć nowe życie po walce z rakiem i David Jofra, właściciel firmy meblarskiej Dareels.
Zobacz więcej zdjęć z zachwycającego hoteliku na Majorce
Galeria:
Inspirujące wnętrza butikowego hotelu na Majorce
Artystyczny klimat w domu babci na Majorce
Dawniej dom należał do babci Inés, później mieszkała tu z rodzicami – projektantką wnętrz Maríą Antonią Carbonell i ojcem, malarzem Pere Alemany. – Przez siedem lat żyliśmy bez prądu. Myliśmy się deszczówką ze zbiornika i używaliśmy lamp naftowych – opowiada Inés. Już wówczas przyjmowali gości, głównie artystów, ale była to bardziej radosna komuna niż prawdziwy hotel. – Moja matka tworzyła pokoje, w których sama chciałaby mieszkać – mówi Inés. Kiedy dorosła, wyjechała na studia, rodzice się starzeli, dom zaczął popadać w ruinę.
Miejsce holistycznego relaksu
Niedawno Inés wróciła na wyspę. Impulsów było wiele, najważniejszy z nich to walka z rakiem, która przewartościowała życie kobiety. – Pomysł zwykłego hotelu mnie nie ekscytował. Chciałam stworzyć miejsce o holistycznym podejściu do wypoczynku, takie, które pozwoli na wyłączenie rządzącego nami na co dzień „autopilota” – wyjaśnia. Zobacz też: Zachwycający dom na Majorce. Inspirujące wnętrza, basen i zewnętrzna kuchnia.
Harmonia, spokój, empatia – współczesny luksus
Koncepcja hotelu Son Fogueró wykracza poza kilka dni relaksu z dala od codziennych trosk. Serwuje się tu zdrowe jedzenie – dietę bez mięsa, cukru, glutenu lub nabiału, z możliwością wyboru posiłków przeciwzapalnych. Hażdy element przestrzeni powstał z troski zarówno o ciało, jak i o duszę. W dawnej pracowni malarskiej ojca Inés jest dziś studio jogi, goście mają nieograniczony kontakt z naturą, ale nie wchodzą sobie w drogę.
Czytaj też:
Gra w kolory w dzielnicy portowej na Majorce – rewitalizacja
Pokoi jest tylko 12, noszą wiele znaczące nazwy: „Empatia”, „Harmonia”, „Ukojenie”, „Przyjacielskość”, „Przepływ”, „Spełnienie”, „Miłość”, „Relaks”, „Przyjemność”, „Spokój”, „Wdzięczność” i „Życzliwość”. Przeczytaj też:„Luksus to nie kapiący złotem przepych, ale zapach stołu wykonanego z naturalnego drewna”.
Materiały z recyklingu, naturalne tkaniny
Każda sypialnia i przestrzeń wspólna to małe dzieło sztuki, w którym wykorzystano naturalne materiały, takie jak drewno z recyklingu, kamień czy tkaniny organiczne. Wspólne przestrzenie – salon z kominkiem i pianinem, letnia jadalnia, rozległe ogrody czy basen z barem zdrowotnym, tworzą atmosferę intymności i harmonii. Wszystkie te elementy składają się na spójny projekt, który łączy funkcjonalność z estetyką, a jednocześnie promuje ekologiczne podejście do życia. Zobacz też: Saltviga House – ekologiczny dom ze ścinków drewna.
Czytaj też:
„Ciasny, ale własny”, oto najnowszy projekt słynnego architektaCzytaj też:
Projektuje sale dla chorych na raka. Wszystko zaczęło się od żółtego koca babci