Trend łazienkowy Hotel Chic to marzenie wielu inwestorów. Kiedyś w domu najważniejsze były salon z kuchnią. Dziś, jak podkreślają architekci wnętrz, właściciele co raz większą wagę przykładają do projektu i aranżacji łazienki oraz sypialni, czyli przestrzeni prywatnych, które mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Bo przecież sypialnia i łazienka to wnętrza, w których odpoczywamy i relaksujemy się. To przestrzeń stworzona tylko dla nas. Nic na pokaz – wszytko tylko dla nas i naszego komfortu. Nie bez powodu piszemy o sypialniach i łazienkach jak o całości. Coraz częściej projektowane są tak, by tworzyć wspólną prywatną przestrzeń. Tak jak w wielu luksusowych hotelach.
Łazienka w stylu Hotel Chic? Czy można ją zaaranżować wszędzie?
Łazienka w tym stylu to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną stworzyć w łazience elegancką i stylową przestrzeń rodem z luksusowego hotelu. Ten trend łazienkowy 2024 łączy w sobie ponadczasową klasykę z nowoczesnymi elementami, tworząc wyjątkową atmosferę sprzyjającą relaksowi i odprężeniu. Łazienki w tym stylu są bardzo często integralną częścią strefy prywatnej właścicieli wraz z sypialnią i garderobą. Taka prywatna łazienka nie musi być zamykana. Zdarza się, że pomiędzy sypialnią a łazienką nie ma żadnej bariery, albo jest ona umowna, na przykład w formie przeszklenia. Oczywiście, łazienka Hotel Chic to propozycja dla właścicieli domów jednorodzinnych, gdzie dysponujemy większą ilością miejsca niż w mieszkaniu w bloku i gdzie oprócz łazienki rodziców jest także druga, ogólnodostępna łazienka, z której nie wchodzi się przez sypialnię master.
Czytaj też:
Zdradzamy 5 trików na urządzenie małej łazienki. Sprawdź, co radzą ekspertki
Jakie cechy ma łazienka w stylu Hotel Chic?
W łazience urządzonej w stylu hotelowego szyku dominują stonowane barwy, takie jak biel, beż, szarość i grafit. Stanowią one idealne tło dla złotych i srebrnych akcentów, które dodają aranżacji luksusowego charakteru. Na pierwszy plan wysuwają się tu szlachetne materiały, takie jak marmur, granit, drewno i szkło. Jeśli zależy nam na elegancji, nie możemy oszczędzać na wyposażeniu. Wybieramy armatury o opływowych kształtach i minimalistycznym designie. Wanna wolnostojąca, deszczownica i podświetlane lustro to niezbędne elementy łazienki w stylu Hotel Chic. Liczbę dodatków ograniczamy do niezbędnego minimum. Kosmetyki, a tym bardziej środki czystości ukrywamy głęboko w szafkach. Eksponujemy świece, rośliny, a także działa sztuki. Pilnujemy, by ręczniki i dywaniki były kolorystycznie dopasowane do aranżacji. Bardzo ważną rolę odgrywa tu także oświetlenie. Połączenie naturalnego światła z delikatnym, ciepłym światłem lamp sufitowych, kinkietów i świec stworzy przytulną atmosferę sprzyjającą relaksowi.
Czytaj też:
Żegnamy jasne łazienki. Zobaczcie, jakie są dziś trendy łazienkowe. 13 małych łazienek w ciemnych kolorachCzytaj też:
Zielone łazienki są na topie. Podpowiadamy, jak urządzić łazienkę w stylu nature core