Zwykle nie pokazujemy mieszkań pokazowych, jednak tu zrobiliśmy wyjątek. Dlaczego? Ponieważ zostało zaprojektowane znakomicie, zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Jest tu czym się inspirować. Może spodoba wam się stonowana kolorystyka salonu z mocnym akcentem kolorystycznym – koralową sofą? Być może docenicie praktyczne łazienki tak proste w utrzymaniu w czystości. Jedno jest pewne – zapragniecie zasypiać się i budzić w takiej właśnie sypialni. Więc inspirujcie się. Oto mieszkanie pokazowe jednej z wrocławskich inwestycji. Zapraszamy na pokoje.
Eleganckie wnętrze w stylu japandi
Tak właśnie scharakteryzował swoje życzenia odnośnie do apartamentu inwestor. Zależało mu jednocześnie, by apartament pozostawał nowoczesny. To bardzo trafny wybór, bo styl japandi już od kilku sezonów jest szalenie popularny. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że powoli wysuwa się na prowadzenie, zostawiając w tyle opatrzony już przez dekady styl skandynawski.
Architekci wnętrz z pracowni Decoroom zabrali się więc do pracy. Postanowiono, że przestrzeń mieszkania będzie jasna i czysta, pozbawiona zbędnych sprzętów. Wybrano naturalne materiały wykończeniowe i paletę barw ziemi d beży po ciemny brąz, z akcentem zgaszonego koloru pomarańczowego. By pokazać pełnię możliwości lokalu, nie zrezygnowano z dekoracyjnych detali, które dodają mu uroku i nadają charakteru. Aleksandra Miodowska z pracowni Decoroom tłumaczy:
W salonie to kanapa w ceglastym odcieniu pomarańczowego, oryginalne płytki w pasie roboczym i na podłodze w kuchni, ciemny kolor w łazience oraz części garderobianej, a także niezwykle oryginalna tapeta w sypialni. Zgodnie z duchem japandi to właśnie jeden zdecydowany akcent stylistyczny ma przyciągać uwagę, zastępując zbędne w tej konwencji dekoracje.
Funkcjonalne rozwiązania do wnętrz w stylu japandi
Podstawą projektu były funkcjonalne i praktyczne rozwiązania, które architektka zastosowała praktycznie na każdym kroku. Warto zwrócić uwagę na zabudowy stolarskie wykonane na wymiar, które pozwalają maksymalnie wykorzystać daną inwestorowi przestrzeń i potencjał lokalu. – Tu na pierwszy plan wysuwa się komfort i wygoda, ubrana w wysokiej jakości materiały – podkreśla architektka wnętrz.
O funkcjonalnym charakterze przestrzeni przypomina jego klarowny podział na strefy użytkowe w salonie oraz podział apartamentu na strefę dzienną, oraz prywatną. Zabudowa kuchenna to prawdziwy majstersztyk. Poprowadzona na kształt litery U zapewnia wystarczająco dużo miejsca do przechowywania oraz wygodną strefę roboczą, zwieńczoną efektownym, kamiennym blatem. Zapomnieć nie można o wygospodarowanej w strefie prywatnej garderobie, dzięki której zniknął problem przechowywania ubrań. Sposób myślenia o praktycznej stronie wnętrza widać również w łazienkach. W jednej z nich wysoka zabudowa skrywa minipralnię, zapewniając miejsce na przechowywanie ręczników, detergentów i innych łazienkowych niezbędników.
Ta sypialnia w stylu japandi zapiera dech w piersiach
Sypialnia w tym apartamencie jest doprawdy wyjątkowa. Stworzenie tego wnętrza wymagało ingerencji w układ funkcjonalny projektu. – Oryginalnie sypialnia była osobnym, niewielkim pomieszczeniem po lewej stronie od wejścia. Prowadził do niej długi korytarz ze schowkiem. Wyburzyliśmy więc ścianę do sypialni i niewielki kawałek ściany do schowka, tworząc ogromną sypialnię typu master bedroom z prywatnym wejściem do dużej łazienki z wanną z dużą łazienką – tłumaczy Aleksandra Miodowska z pracowni Decoroom.
Master bedroom ma prywatną łazienkę oraz komfortową garderobę. Ale nie to najbardziej skupia naszą uwagę. Ścianę u wezgłowia łóżka zdobi tapeta King Wall Gallery i to ona przesądza o niepowtarzalnym klimacie tu panującym.
Projekt wnętrza: Aleksandra Miodowska, architekt wnętrz Decoroom
Stylizacja: Angelika Front
Zdjęcia: Marek Koptyński Photography
Galeria:
Mieszkanie pokazowe zaprojektowane przez pracownię DecoroomCzytaj też:
Styl marynistyczny. Jak żaden inny sprawdzi się w wakacyjnym mieszkaniuCzytaj też:
11 pomysłów na lampki nocne. 26 zdjęć prawdziwych sypialni