Mieszkanie na pierwszy rzut oka podobne do setek innych mieszkań, które mamy wam przyjemność prezentować. Podobne, a jednak inne. Mieszkanie nie jest duże, ma nieco ponad 40 metrów kwadratowych. Zlokalizowane na współczesnym wrocławskim osiedlu znajduje się nieopodal Odry. Wokół niego – tereny wprost stworzone do długich spacerów w otoczeniu przyrody.
Jak projektować mieszkanie na wynajem długoterminowy?
Mieszkanie to powstało na wynajem długoterminowy. To ważne, ponieważ takie mieszkania projektuje się inaczej niż dla konkretnych inwestorów. Zamiast zgłębiać sposób życia konkretnej rodziny, poznawać ich gusta, upodobania zwyczaje, projektanci muszą starać się dopasować projekt do potrzeb każdego, a wystrój do upodobań uniwersalnych. To szczególnie ważne, jeśli chodzi o wybór kolorystyki. W tym wypadku Decoroom postawiło na pastele (błękit i różowy), które zawsze nastrajają mieszkańców pozytywnie.
Kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem. Znajdziemy w niej dwa ciągi szafek kuchennych, słupek oraz szafki wiszące
W salonie najważniejszym meblem jest musztardowa sofa. Umeblowanie pokoju dopełnia błękitna szafka RTV oraz okrągły stół z marmurowym blatem
Sypialnia to pastelowe królestwo. Jej wyposażenie to podwójne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem oraz szafa robiona na wymiar
Jasna łazienka z wygodną kabiną prysznicową wykończona została płytkami naśladującymi rysunek kamienia naturalnego
Błękit kuchennych szafek nawiązuje do koloru ściany w salonie
Miejsce do przechowywania – szafy na wymiar
Tak też stało się w przypadku projektu wrocławskiego mieszkania. Architekci z Decoroom zadbali, by w mieszkaniu znalazło się naprawdę bardzo dużo miejsca do przechowywania (podobno to dla najemców długoterminowych wyjątkowo istotne). Mamy więc pojemne szafy wnękowe w holu oraz podobne, znakomicie zaprojektowane w sypialni. W łazience znajdziemy pojemną szafkę nad stelażem WC oraz pod umywalką mebel z szafką i szufladami.
– Mieszkanie jest nieduże, ale jasne i przytulne. Zabudowy meblowe, wykonane według naszego projektu przez stolarnię Decoroom, miały na celu zapewnić na niewielkiej przestrzeni maksymalnie dużo miejsca do przechowywania. Jednocześnie, staraliśmy się odwrócić uwagę od wielkich szaf zajmujących sporą powierzchnię, na rzecz elementów dekoracyjnych. Ukryliśmy funkcję przechowywania w bardzo dekoracyjnej formie. Zachowana w całym mieszkaniu delikatna, pastelowa kolorystyka, dodaje meblom lekkości – wyjaśniają architekci z pracowni Decoroom.
Kuchnia jako oddzielne pomieszczenie
Także kuchnia to przykład funkcjonalności i zastosowania praktycznych rozwiązań. To, co ją wyróżnia to fakt, że jest oddzielnym pomieszczeniem. Nie zaprojektowano jej jak w 90 procentach współczesnych mieszkań o niewielkim metrażu. Kuchnia to nie aneks kuchenny, będący integralną częścią strefy dziennej, lecz oddzielne pomieszczenie, do którego z salonu prowadzi duże, wygodne przejście.
Kolorowe fronty szafek kuchennych
Kuchnia ma kształt prostokąta zakończonego oknem (do złudzenia przypomina kuchnie w blokach z wielkiej płyty z lat 70.). Dzięki temu, że zdecydowano się na oddzielenie jej od salonu, można było zaprojektować dwa niepołączone ze sobą ciągi kuchenne, które gwarantują swobodny dostęp do okna. Szafki wiszące znajdują się nad jednym z nich. Kolorystyka zastosowana w kuchni nawiązuje do palety barw zastosowanych w całym mieszkaniu. Uniwersalne pastele pokryły kuchenne fronty: dolne szafki są błękitne, górne w odcieniu ciepłego beżu ze złotą poświatą. Nad kuchennymi blatami położono mozaikę, która dodaje wnętrzu elegancji.
Czytaj też:
Drewniany, nowoczesny dom na Mazurach. Zielona kuchnia rządziCzytaj też:
10 polskich mieszkań. Bez ekstrawagancji i milionów do wydania