Co decyduje o wygodzie małego mieszkania? Architekci z pracowni KODO postawili na jasny podział stref funkcjonalnych, obszerną przestrzeń do przechowywania w kuchni i pokojach, duże szafy w łazience i holu, połączenie wanny z prysznicem, a także użycie trwałych, łatwych w utrzymaniu w czystości materiałów. Mieszkanie jest eleganckie i funkcjonalne, a efektowne detale przyciągają uwagę, na czym szczególnie zależało właścicielom, którzy chcieli, by potencjalni najemcy poczuli się zaintrygowani. Stąd mozaikowa podłoga w kuchni, ciekawe formy lamp (żyrandol w sypialni połączony jest ze sterowanym pilotem wiatrakiem), żłobione fronty niektórych mebli i przede wszystkim nietypowy kolor.
Małe mieszkanie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Jak tego dokonano?
Uzupełnienie zabudowy kuchennej otwartymi półkami to sposób na to, by małemu wnętrzu dodać przestronności
Podświetlone luksfery dają wrażenie głębi
Lekkie meble na wysokich nóżkach nie przytłaczają niewielkiego wnętrza
W sypialni zaprojektowano ogromną szafę, której lekkości dodaje żłobiony front
O urodzie mieszkania decydują oryginalne formy mebli i ciekawe dodatki
Łazienka – ten sam kolor płytek i zabudowy meblowej to kolejny trik, który dodaje wnętrzu przestronności
Wanna z parawanem nawannowym pozwala cieszyć się prysznicem i kąpielą w małej łazience
Pralkę umieszczono we wnęce, a przestrzeń nad nią wykorzystano na szafkę
Małe mieszkanie powinno być dobrze zorganizowane
Im mniejsze mieszkanie, tym lepiej powinno być zaprojektowane miejsce do przechowywania, wtedy łatwiej zachować porządek. W tym przypadku są dwie naprawdę pojemne szafy – w przedpokoju i sypialni, a także ergonomiczna zabudowa kuchenna (poznajcie historię tego wydawłoby się oczywistego rozwiązania jakim są meble w zabudowie) i łazienkowa, uzupełnieniem są lekkie szafki w salonie z plecionymi frontami (plecionki również potęgują wrażenie przestronności).
Niewielką przestrzeń powiększają optycznie jasne kolory
Tym, co najbardziej rzuca się w oczy jest kolor – a dokładniej barwa delikatnej szałwii. Uzupełnia ją klasyczne trio: biel, szarość i jasny brąz naturalnego drewna. Szałwia pokrywa ścianę w aneksie kuchennym – w tym kolorze są farba i płytki przypominające modne w latach 90. XX wieku luksfery. Zastosowanie na ścianie materiału, który kojarzy się z przeziernością jest jednym z trików, które optycznie dodają wnętrzu przestronności.
W sypialni w kolorze szałwiowym jest tapicerowane rama i zagłówek łóżka oraz stolarska rama lustra. W łazience szałwia ma nieco ciemniejszy odcień – pokrywa zabudowę meblową i część ścian.
Delikatną urodę szałwii podbijają beżowe dodatki – zabudowa szaf w sypialni, jasne krzesła z plecionką oraz designerskie oprawy oświetleniowe.
Czytaj też:
Jak rozjaśnić ciemny salon w małym mieszkaniu? Tanie sposoby, dużo zdjęćCzytaj też:
Modern retro w aranżacji wnętrz – czym charakteryzuje się styl uwielbiany w Ameryce?Czytaj też:
Podsyp tym storczyka. Trik, dzięki któremu roślina będzie uginała się od kwiatów