- Postarzane podłogi drewniane – piękno niedoskonałości
- Wracają boazerie z naturalnego drewna!
- Drewniane elementy trwałego wystroju. Jak mówią architekci – baza
- Lamele drewniane w nowych kształtach
- Meble drewniane jako akcenty w aranżacji
- Blaty z oflisem – co kryje się pod tym tajemniczym terminem?
- Prywatna sauna nawet w bloku
We wnętrzach żegnamy zarówno nietrwałe imitacje drewna, jak i wykończenia, przez które naturalny materiał trudno odróżnić od laminatu. Koniec też z aranżacjami opartymi tylko na jednym gatunku, np. pomieszczeniami od podłogi po sufit pokrytymi jasnym dębem. To przecież nuda! Co jeszcze zapowiada się w designie na kolejny rok? Z ekspertami firmy DLH przyglądamy się siedmiu modnym sposobom na wykorzystanie drewna we wnętrzach.
Postarzane podłogi drewniane – piękno niedoskonałości
Podłogi drewniane zyskują nowy wymiar dzięki technikom postarzania. Pęknięcia, sęki i różnorodne wzory słojów staną się ozdobą, a deski będą szczotkowane, patynowane i fazowane, podkreślając naturalny charakter drewna.
Wracają boazerie z naturalnego drewna!
Boazerie wracają do łask, ale w nieco innym wydaniu niż w latach 80. XX wieku. W 2025 roku będziemy mogli wybierać spośród dekoracyjnych płycinowanych paneli inspirowanych estetyką końca XIX wieku, bardziej powściągliwych boazerii angielskich i minimalistycznych, płaskich ekranów. Tu podpowiedź: łatwo je wykonać z płyt oferowanych w sprzedaży jako blaty!
Drewniane elementy trwałego wystroju. Jak mówią architekci – baza
Drewno znajdziemy nie tylko na podłogach, ale także w architekturze wnętrz. Belki sufitowe, listwy przypodłogowe, obramowania drzwi, drewniane portale kominkowe i stylizowane zabudowy meblowe zyskują na popularności, a duża w tym zasługa mediów społecznościowych. Nie tylko ładnie wyglądają na zdjęciach, ale naprawdę tworzą przytulny klimat we wnętrzu! Sami zobaczcie niesamowite wnętrza domu z atrium i drewnianymi sufitami.
Czytaj też:
Kuchnia w stylu shaker. Co to takiego i jak ją urządzić?
Lamele drewniane w nowych kształtach
Lamele z naturalnego drewna wprowadzą do wnętrz rytm i harmonię. W 2025 roku pojawią się nowe kształty, w tym półokrągłe czy skośnie ścięte, co pozwoli na tworzenie oryginalnych kompozycji.
Meble drewniane jako akcenty w aranżacji
Drewno to materiał, który sam w sobie jest dekoracją. Meble o minimalistycznych formach z wyraźną teksturą, zwłaszcza dębowe i orzechowe, będą cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Warto się twórczo pobawić i poszukać najpiękniejszych układów słojów albo zastosować na blacie lub na frontach układ lustrzany.
Blaty z oflisem – co kryje się pod tym tajemniczym terminem?
Blaty z oflisem są częściowo surowe, może też na nich zostać np. trochę kory. Ich zewnętrzna krawędź lub krawędzie ukazują naturalny kształt deski – bez docinania do linii prostej. To świetne wykończenie blatu kuchennego lub łazienkowego zwłaszcza w mieszkaniu urządzonym w stylu cottage core, który w 2025 roku wciąż będzie zyskiwał na popularności.
Czytaj też:
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o saunie fińskiej, lecz wstydzicie się zapytać
Prywatna sauna nawet w bloku
Coraz więcej osób decyduje się na prywatne sauny, w których często stosuje się jasne drewno Hothro. To egzotyczny materiał z Afryki, łatwy w obróbce, nie paczący się i nie pękający. Co ciekawe, jedno lub dwuosobowe sauny będą coraz popularniejszym rozwiązaniem także do niewielkich mieszkań w bloku.
Czytaj też:
Ekologiczny drewniany dom – życie w zgodzie z naturą przez cały rokCzytaj też:
Lamperia znów modna! Z czego i jak zrobić dekorację ściany?