Luksusowy, a jednocześnie nie onieśmiela. Projekt domu jednorodzinnego, który już za chwile powstanie na przedmieściach stolicy. Dwukondygnacyjny salon, przemyślane detale i połączenie stylów modern classic, boho oraz japandi tworzą przestrzeń, która zachwyca zarówno estetyką, jak i komfortem użytkowania.
Wyjątkowy dom dla czteroosobowej rodziny
Czteroosobowa rodzina zamieszkująca podwarszawską willę poszukiwała wnętrza, które łączy elegancję z komfortem. Architektki z krakowskiej pracowni Mango Investment odpowiedziały na to wyzwanie, tworząc projekt, który harmonijnie łączy modern classic, boho i japandi. Efekt? Dom, który emanuje spokojem, zachęca do relaksu i współgra z otaczającym go ogrodem.
Salon – pojemny regał na książki. Podwarszawski dom dla rodziny, projekt Mango Investments
Na przeciwko regału – geometryczny, futurystyczny kominek. Podwarszawski dom dla rodziny, projekt Mango Investments
Wyspa kuchenna z ciemnego drewna. Podwarszawski dom dla rodziny, projekt Mango Investments
Jadalnia w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni. Podwarszawski dom dla rodziny, projekt Mango Investments
Duży stół zachęca do rodzinnego biesiadowania. Podwarszawski dom dla rodziny, projekt Mango Investments
Gabinet z widokiem na przyrodę. Podwarszawski dom dla rodziny, projekt Mango Investments
Łazienka w kojących barwach urządzona w stylu japandi. Podwarszawski dom dla rodziny, projekt Mango Investments
Przestronny salon – serce domu
Dwukondygnacyjny salon to najbardziej charakterystyczna część willi. Ogromne przeszklenia otwierają przestrzeń na bujną zieleń ogrodu, a centralnym punktem wnętrza jest sztukateryjna arkada z motywem dżungli, naniesiona na wielkoformatową tapetę. Głębi aranżacji dodają naturalne materiały – dębowy fornir, kamienne płyty i drewniane żaluzje – a także tekstylia: dywany i tapicerowane meble. W salonie znalazło się też miejsce na minimalistyczny kominek, który wprowadza przytulny akcent.
Czytaj też:
Luksusowe wnętrze o wielu twarzach – zapraszamy do apartamentu wyjątkowej kobiety
„W naszych projektach skupiamy się na człowieku. Na jego najgłębszych, nieuświadomionych i pierwotnych potrzebach, na jego sensoryce i na tym, co pozwala mu zaznać we własnym domu wytchnienia, ukojenia, relaksu, ale również zgromadzić energię do działania, motywację i głęboki spokój” – podkreśla Karolina Drogoszcz, właścicielka pracowni Mango Investments.
Czytaj też:
Nowoczesny ogród wokół współczesnej bryły domu – jak projektować spójną przestrzeń
Gabinet – równowaga między pracą a naturą
Przylegający do salonu gabinet łączy klasyczną zabudowę meblową z elementami boho, takimi jak wzorzyste poduszki i strzyżony dywan. Funkcjonalność wnętrza wzbogacono o subtelne nawiązania do japandi – graficzną prostotę i harmonię. Biurko ustawiono w taki sposób, aby korzystający z gabinetu mógł cieszyć się widokiem ogrodu. „Tak ważna w kulturze japońskiej więź człowieka z naturą może tu być pielęgnowana także w czasie pracy, a to dzięki temu, że biurko zwrócone jest w stronę okna wychodzącego na bujny, zielony ogród” – mówi architektka.
Hol – pierwsze wrażenie pełne świeżości
Już od wejścia dom wita harmonią stylów. Kamienna podłoga z autorskim wzorem łączy klasyczne proporcje z nowoczesnymi detalami. Mocno przeszklone drzwi prowadzą wzrok ku oknom salonu, tworząc wrażenie otwartej przestrzeni. „Posadzka holu ma nasz autorski wzór, powstały z myślą o tym konkretnym miejscu. Wykonana została z płytek kamienia naturalnego”– zaznacza Karolina Drogoszcz.
Galeria:
Podwarszawski dom dla rodziny, projekt Mango Investments
Kuchnia i jadalnia – funkcjonalność i elegancja
Ta część domu zaskakuje stonowaną stylistyką, która kryje w sobie przemyślane rozwiązania. Wyspa kuchenna pokryta ciemnym dębowym fornirem, zabudowa z płycinowymi frontami i kwarcytowe blaty tworzą spójny obraz estetyczny. Duża ilość miejsca do przechowywania oraz ergonomiczne rozmieszczenie sprzętów sprawiają, że kuchnia jest równie praktyczna, co piękna.
Łazienka dla gości – piękno w małej przestrzeni
Elegancka łazienka przy salonie łączy ciepłe odcienie beżu z wyrafinowanymi detalami. Kamienny blat, drobne płytki cegiełki i elementy w odcieniu szczotkowanego złota tworzą wnętrze pełne szyku. Naturalne materiały i precyzyjnie dobrane akcesoria zapewniają równowagę między funkcjonalnością a estetyką. „Łazienkę zaprojektowałyśmy w ciepłej gamie barw zdominowanej przez odcienie beżu. Nie brakuje tu jednak mocniejszego akcentu w postaci dębowego forniru, wyjątkowo eleganckiego, a jednocześnie wprowadzającego przytulną aurę” – opisuje Karolina Drogoszcz.
Czytaj też:
Nowoczesna willa w górach – dyskretny luksus przez cały rokCzytaj też:
Oaza w stylu japandi pod Krakowem – dom, który łączy skandynawską prostotę z japońskim wyrafinowaniem